Jasper Roberts - Blog

Reference - návrh zahrad

Návrh zahrady Šťáhlavy

Tento návrh zahrady pro nás byl inspirující, jelikož jsme narazili na velice sympatické klienty kteří měli určitou představu o své zahradě, ale nevěděli jak jí pojmout. Přišli jsme jak se říká na zelenou louku a vykřesali z tohoto místa pro rodinu maximum. Zapojili jsme je do zeleně, aby jim poskytla soukromí, aby je ale také celý rok těšila kvetoucím trvalkovým patrem, které bude postupně nakvétat. Útočiště tu najdou včely, ptáci a další hmyz což majitelé určitě ocení.

Rodina má skvělého syna, který má v zahradě dostatek prostoru na hraní i na poznávání přírody přímo ve své zahradě. Realizace zahrady se oproti návrhu liší ve zvětšení pobytové terasy, protože tam rodina bude trávit spoustu času a bude potřebovat více místa.

A jak dopadla realizace zahrady?

Podívejte se

Návrh zahrady Plzeň

Potřeba rekonstrukce zahrady plyne ze stavebních úprav souvisejících s prodloužení hlavní pobytové části zahrady o cca 2,5 m a vytvoření nosné gabionové stěny.

Hlavní pobytová plocha má dominantní "nekonečný" bazén s navazující dřevěnou terasou pro odpočinek. Předpokládaným pohledovým materiálem je terasové modřínové dřevo s ochranným nátěrem. V rohu zahrady je umístěné ohniště na párty s přáteli, ale i romantiku ve dvou. Na terasu s bazénem navazuje hlavní travnatá plocha určená jako herní prostor. Na protilehlé straně je elegantní záhon s katalpami a bílými hortenziemi.

Prostor pod terasou u domu je vydlážděn velkoformátovou dlažbou uloženou ve štěrkovém loži. V rohu je umístěný moderní zahradní domek určený pro letní kuchyň. Za touto letní kuchyní jsou umístěny dva bílé vyvýšené záhony s okrasnou zelení.

Od domu se na hlavní pobytovou plochu lze dostat pomocí dvou schodišť. Jedno je situováno na stranu s okrasným záhonem, ze kterého se lze dostat přes betonové nášlapy k ohništi, nebo přes dřevěné nášlapy na terasu s bazénem. Zde je umístěné schodiště do svažité části zahrady.

Té jsme ponechali její divokost, kterou lze elegantně překonat díky dvěma dřevěným terasám se schodišti směřujícími do nejspodnější části zahrady. Obě terasy jsou navíc propojené mlatovou cestičkou lemovanou jedlou zahradou, jako například borůvkami, lesními jahodami apod. Ve skrze stínomilné rostliny ve svahu jsou uspořádány do skupinových výsadeb. Jsou zde i solitérní stálezelené dřeviny, které drží strukturu této části zahrady.

Třetí rozměr zahradě dodává několik vzrostlejších stromů.

Neváhejte a pošlete nám nezávaznou poptávku

Zanechte nám zprávu a my se Vám co nejdříve ozveme